Маж од Австралија добил на лото 2 милиони долари – како мала расправија со сопругата го направила милионер?

„Сопругата ми се налути затоа што заборавив да го уплатам лото ливчето“ – вака ја започнува приказната мажот во Австралија кој успеал да освои по еден милион долари на две ливчиња. Тој раскажува како по расправијата со сопругата станал милионер.

mazh-od-avstralija-dobil-na-loto-dva-milioni-dolari-zaradi-bizarna-raspravija-so-soprugata-01.jpg

Пар од Австралија успеал да освои лото добивка од вкупно 2 милиони австралиски долари во една недела, откако уплатиле две ливчиња со истите броеви.

Новопечените милионери сакаат да останат анонимни, но за австралиските медиуми ја раскажаа приказната како една расправија меѓу нив довела до тоа да освојат двојна добивка.

„Навистина е смешна приказната за тоа како уплативме две ливчиња со истите броеви. Заборавив да го уплатам лото ливчето на сопругата минатата недела и таа ми беше лута.

Па оваа недела за да ѝ се оддолжам, уплатив две ливчиња со броевите што вообичаено ги заокружува“ – раскажува мажот.

mazh-od-avstralija-dobil-na-loto-dva-milioni-dolari-zaradi-bizarna-raspravija-so-soprugata-02.jpg

На овој маж не му се верува дека имале толку голема среќа да освојат милионска добивка на две ливчиња.

„Утрово таа ги заокружуваше броевите на нејзиното ливче кои се добитни и кога сфативме дека освоивме 1 милион на едното ливче, помислив дека е добро да ѝ кажам дека имаме уплатено уште едно исто ливче“ – вели тој.

mazh-od-avstralija-dobil-na-loto-dva-milioni-dolari-zaradi-bizarna-raspravija-so-soprugata-03.jpg

Парот сега е побогат за 2 милиони долари, а велат дека со тоа им се остварил сонот да обезбедат поубава иднина за нивните деца и внуци.

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секојдневие во Австралија: Огромен питон се влече на семејната куќа додека семејството седи во дворо... „Само во Австралија можете да видите 5 метри долг питон во предградието“ – се ве...
„Само видов дека ногата ми е во нејзината уста“ – Сурфер (21) раскажува како преживеал напад од ајку... „Додека паѓав наназад, видов дека мојата нога е во нејзината уста, па потоа ме п...
Ослабел 108kg, па пак се здебелил, невестата е 1.300 пати посиромашна од него - Факти за индискиот п... Младоженецот ги оставил сите со подзината уста кога ослабел 108 килограми во 18 ...
„Сакам да си најдам маж кој ќе ме финансира, а јас само да си седам дома и да ги чувам децата“ „Се знае - мажот се грижи за жената, а таа се грижи за децата. Мажот со кој ќе б...
„Ја мрази мојата работа, но и мене зошто си ја сакам работата“ – Канадскиот премиер за сопругата од ... „Постојат мигови кога таа ја мрази мојата работа и ме мрази мене што си ја сакам...
„Потрошив 50.000 долари за да личам на Мерилин Монро – мислам дека не ми стои добро“ Направила операции на градите, носот, задникот, вградила ботокс и филери, коишто...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg