Во колку часот се добиваат најмногу лајкови на Инстаграм?

Нема ништо полошо од тоа да споделите објава, а истата да помине речиси незабележано, иако сте мислеле дека ќе биде хит меѓу корисниците на социјалната мрежа.

vo-kolku-chasot-se-dobivaat-najmnogu-lajkovi-na-instagram-1.png

Но, пред да се запрашате дали се работи за некоја системска грешка, или, пак, веднаш да заклучите дека вината лежи во вас самите, имајте на ум дека е можно само да сте ја објавиле вашата фотографија во погрешно време.

vo-kolku-chasot-se-dobivaat-najmnogu-lajkovi-na-instagram-2.jpg

Доколку сте опседнати со споделувањето фотки и видеа на Инстаграм, тогаш сигурно ќе ве заинтригира податокот дека постои временски интервал од денот, кога објавите на оваа социјална мрежа добиваат најголем број на лајкови.

vo-kolku-chasot-se-dobivaat-najmnogu-lajkovi-na-instagram-3.jpg

Ако се прашувате кое е вистинското време за објави, одговорот пристигна од алатката Hopper HQ. Тоа е помеѓу 18 и 20:30 часот во текот на работните денови, односно околу 11 наутро за време на викенд. Во тоа време има најмногу корисници на мрежата, а со самото тоа е и поголема можноста за повеќе луѓе да ја видат вашата фотографија или видео.

vo-kolku-chasot-se-dobivaat-najmnogu-lajkovi-na-instagram-4.png

За дополнителни лајкови, ќе ви помогнат и внимателно одбраните ознаки, а според Hopper HQ, во 10-те најпопуларни се вбројуваат:

  1. #love
  2. #instagood
  3. #photooftheday
  4. #beautiful
  5. #tbt
  6. #happy
  7. #cute
  8. #fashion
  9. #followme
  10. #me.

vo-kolku-chasot-se-dobivaat-najmnogu-lajkovi-na-instagram-5.jpg

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

И Македонците си отвораат профили на „Threads“ – Каква е новата апликација на Марк Закерберг? Денес, 6-ти јули, беше лансирана новата апликација на Meta – Threads. Станува зб...
За да го избришете профилот на „Threads“ мора да си го избришете и профилот на Инстаграм - корисници... „Штом еднаш влезеш нема излегување“ – велат дел од корисниците што ја пробале но...
Како онлајн предаторите можат да ги злоупотребат фотките што ги објавувате од вашите деца? „Онлајн предаторите можат да ги претворат фотографиите од децата во експлицитни ...
6 одлични бесплатни апликации за уредување фотки на Инстаграм Ако апликацијата за уредување на фотографиите не ви дава доволно добри можн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg