Прва македонска апликација за запознавање
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Прва македонска апликација за запознавање

Дека и македонските производи се во тек со светските покажува и најновата македонска апликација за спојување МЧет.

prva-makedonska-aplikacija-za-zapoznavanje-01.jpg

МЧет е локациски базирана мобилна апликација која ги прикажува корисниците на апликацијата подредени по далечина, а истите можат да се видат и на мапа. Точната локација на корисниците никогаш не се открива, поради безбедносни и причини поврзани со приватноста на корисниците.

Освен што корисниците можат да се видат по далечина, Мчет нуди и неколку дополнителни функции. Корисниците можат да листаат профили на други корисници и да ставаат лајк или дислајк, доколку двајца корисници взаемно стиснат лајк следи совпаѓање, со што корисниците можат да остварат контакт по пат на текстуални пораки, кои се интегрирани во апликацијата.

Исто така, корисниците можат да ги следат најновите објави од нивните пријатели и да коментираат на истите, а можат и да читаат актуелни новости, претежно од забавен карактер.

prva-makedonska-aplikacija-za-zapoznavanje-02.jpg

Користењето на оваа апликација е бесплатно, но доколку сакате достапност до привилигирани функции, можете да станете и премиум корисник за само 1.49 долари на месец. Апликацијата работи на Android и IOS уреди, а може да ја преземете на следниве линкови: Google Play (Android) и App Store (iOS)

Би можело да ве интересира:

Апликација што го заклучува телефонот на детето додека не ви одговори ... Доколку сте родител, веќе ви е познато колку е тешко да го натерате детето да ви...
„Крадење“ на фотографии и лични податоци за различни цели – Мрачната с... Сигурно сте забележале дека овие денови социјалните мрежи се преплавени со фотог...
8 апликации што е најдобро да ги избришете од вашиот телефон Многу апликации можат да ви зафатат голем дел од меморијата, брзо да ви ја троша...