Даниел Кајмакоски како Џибони во првата епизода на Твоето лице звучи познато, победник е имитаторот на Калиопи

Третата сезона на музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“ стартуваше синоќа, а наш претставник оваа година е Даниел Кајмакоски.

daniel-kajmakoski-go-imitirase-dziboni-vo-prvata-epizoda-na-tvoeto-lice-zvuci-poznato-pobednik-e-imitatorot-na-kaliopi-001.jpg

За првата имитација му се погоди прво па машко - Џибони.

daniel-kajmakoski-go-imitirase-dziboni-vo-prvata-epizoda-na-tvoeto-lice-zvuci-poznato-pobednik-e-imitatorot-na-kaliopi-2.jpg

Даниел признава дека тешко му паднала првата улога, а на прашањето како би се снашол доколку треба да глуми жена, нескромно одговорил:

„Мислам дека ќе бидам одлична риба.“

Од жирито доби само позитивни коментари, меѓу кои се издвојуваше оној на Владо:

„Ти си далеку поквалитетен пејач отколку што оваа нумера бараше од тебе. На вас ви требаат нумери во кои можете да покажете што знаете.“

Целосниот настап на Даниел изгледаше вака:

 

Daniel kao Gibonni, ep. 1. sez. 3. :)

Posted by Tvoje Lice Zvuci Poznato on Sunday, March 6, 2016


По собирањето на гласовите на жирито и учесниците, Никола Роквиќ ја однесе првата победа, со имитација на Калиопи.

daniel-kajmakoski-go-imitirase-dziboni-vo-prvata-epizoda-na-tvoeto-lice-zvuci-poznato-pobednik-e-imitatorot-na-kaliopi-1.jpg

Не го пропуштајте и неговиот настап:

 

Nikola kao Kaliopi, ep. 1. sez 3. :)

Posted by Tvoje Lice Zvuci Poznato on Sunday, March 6, 2016
">

Nikola kao Kaliopi, ep. 1. sez 3. :)

Posted by Tvoje Lice Zvuci Poznato on Sunday, March 6, 2016


По завршувањето на шоуто, на натпреварувачите им беа доделени новите улоги за идната недела, кога Даниел ќе биде Бруно Марс.

М. Д. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg