Даниел Кајмакоски стана русокос за да го одглуми Џастин Бибер во ТЛЗП (видео)

Следеше општо воодушевување откако водителката на шоуто го најави Даниел Кајмакоски како Џастин Бибер.

daniel-kajmakoski-stana-rusokos-za-da-go-odglumi-justin-bieber-01.jpeg

Со богат сценски настап, Даниел отпеа две песни - „Sorry“ и „Love Yourself“.

Иако од жирито беше критикуван дека вокално не го доловил Џастин најдобро, сепак за сценскиот настап доби само пофалби.

daniel-kajmakoski-stana-rusokos-za-da-go-odglumi-justin-bieber-02.jpeg

„Како успевате за 5-6 дена да го извежбате ова? Навистина сте вонземјани,“ гласеше коментарот на Дејан.

„Пееше фантастично и иако не го слушам Џастин Бибер, уживав,“ велеше Иван.

daniel-kajmakoski-stana-rusokos-za-da-go-odglumi-justin-bieber-03.jpeg

daniel-kajmakoski-stana-rusokos-za-da-go-odglumi-justin-bieber-04.jpeg

daniel-kajmakoski-stana-rusokos-za-da-go-odglumi-justin-bieber-05.jpeg

Погледнете го русокосиот Даниел кој успешно го имитираше танцувањето на Бибер:

М. Д. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg