Даниел дивееше на сцената во ТЛЗП како Продиџи (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Даниел дивееше на сцената во ТЛЗП како Продиџи (видео)

Нова недела - нов предизвик за Даниел во Твоето лице звучи познато. Овојпат, заедно со Неша, имаше задача да ја запали сцената како Продиџи.

daniel-diveese-na-scenata-na-tlzp-kako-prodidzi-01.jpg

Нивниот настап изгледаше како вистинско дивеење на сцената, а Даниел беше полн со енергија.

daniel-diveese-na-scenata-na-tlzp-kako-prodidzi-03.jpg

Жирито беше воодушевено, а публиката им се придружи на момците, па сè се претвори во една голема журка.

daniel-diveese-na-scenata-na-tlzp-kako-prodidzi-02.jpg

„Вие двајца мора да добивате вакви улоги затоа што имате неверојатна енергија. Одлични актери сте, немаше пеење, но од почеток до крај сè направивте врвно,“ коментираше Ана Кокиќ.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

ТЛЗП-ВИЗИЈА: Тијана Дапчевиќ со чуден, но спектакуларен евровизиски настап (видео) „Ова е еден од највпечатливите настапи на сите времиња на „Евровизија“, но во ис...
Твоето лице звучи познато, 4-та сезона: Тијана Дапчевиќ како Здравко Чолиќ (видео) Уште на самиот почеток на четвртата сезона од музичкото шоу Твоето лице звучи по...
Прва победа: Тијана Дапчевиќ маестрална во улогата на Лејди Гага во ТЛЗП (видео) Тијана Дапчевиќ повторно покажа дека има завиден вокал и актерски способности на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg