Даниел дивееше на сцената во ТЛЗП како Продиџи (видео)

Нова недела - нов предизвик за Даниел во Твоето лице звучи познато. Овојпат, заедно со Неша, имаше задача да ја запали сцената како Продиџи.

daniel-diveese-na-scenata-na-tlzp-kako-prodidzi-01.jpg

Нивниот настап изгледаше како вистинско дивеење на сцената, а Даниел беше полн со енергија.

daniel-diveese-na-scenata-na-tlzp-kako-prodidzi-03.jpg

Жирито беше воодушевено, а публиката им се придружи на момците, па сè се претвори во една голема журка.

daniel-diveese-na-scenata-na-tlzp-kako-prodidzi-02.jpg

„Вие двајца мора да добивате вакви улоги затоа што имате неверојатна енергија. Одлични актери сте, немаше пеење, но од почеток до крај сè направивте врвно,“ коментираше Ана Кокиќ.

М. Д. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg