Настап од кој се наежи цел Балкан: Никола Роквиќ ја отпеа „Тајно моја“ на Тоше во ТЛЗП (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Настап од кој се наежи цел Балкан: Никола Роквиќ ја отпеа „Тајно моја“ на Тоше во ТЛЗП (видео)

Во 8-та епизода од новата сезона на Твоето лице звучи познато, Никола Роквиќ имаше сериозна улога и одговорност - да го долови нашиот великан Тоше.

nastap-od-koj-se-naezi-cel-balkan-nikola-rokvik-ja-otpea-tajno-moja-na-tose-vo-tlzp-01.jpg

„Што да кажам за него, Тоше, неколку места, па сите останати. Беше комплетен, како ангел на земјата,“ искрено раскажуваше Никола кој имаше прилично емотивен настап за изведување.

nastap-od-koj-se-naezi-cel-balkan-nikola-rokvik-ja-otpea-tajno-moja-na-tose-vo-tlzp-02.jpg

Кога се слушнаа првите ноти на „Тајно моја“, во целото студио настана поплава од емоции.

nastap-od-koj-se-naezi-cel-balkan-nikola-rokvik-ja-otpea-tajno-moja-na-tose-vo-tlzp-03.jpg

Оригиналноста на маската дополнително ќе ве наежи.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секоја чест: Брилијантната Тијана Дапчевиќ го освои 2-рото место во финалето на ТЛЗП (видео) Тијана Дапчевиќ  заврши на второто место во ТЛЗП, со само 26 гласа помалку ...
Тијана Дапчевиќ со акробации како Пинк во полуфиналето на ТЛЗП, Каролина горда на неа (видео) За учеството во ТЛЗП Тијана Дапчевиќ откажала поголем дел од своите ангажмани за...
Прва победа: Тијана Дапчевиќ маестрална во улогата на Лејди Гага во ТЛЗП (видео) Тијана Дапчевиќ повторно покажа дека има завиден вокал и актерски способности на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg