Човек камелеон: Даниел ја отпеа „Purple Rain“ на Принц во ТЛЗП (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Човек камелеон: Даниел ја отпеа „Purple Rain“ на Принц во ТЛЗП (видео)

Во сеќавање на неодамна починатата легенда Принц, Даниел Кајмакоски приреди имитација за паметење во новата епизода на ТЛЗП.

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-1.jpg

„Беше голем уметник. Со еден збор, легенда. Го изгубивме, но неговата музика нема да умре. Тешка задача, но ќе биде супер“, кажа Даниел во најавата пред настапот.

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-2.jpg

Даниел по којзнае кој пат докажа дека е човек камелеон. Фантастична вокална и физичка имитација.

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-6.jpeg

На сцената успеа да го собере и жирито. Ана Кокиќ пееше заедно со Даниел, Владо Георгиев свиреше гитара, а Жељко Јоксимовиќ беше зад клавирот.

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-3.jpg

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-7.jpeg

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-4.jpg

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-5.jpg

Публиката го поздрави настапот со громогласен аплауз:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Твоето лице звучи познато, 4-та сезона: Тијана Дапчевиќ како Здравко Чолиќ (видео) Уште на самиот почеток на четвртата сезона од музичкото шоу Твоето лице звучи по...
Тијана Дапчевиќ секси во улога на Џеси Џеј во ТЛЗП (видео) Тијана Дапчевиќ минатата недела одлично се покажа како машко во улога на Џастин ...
Како котира Тијана Дапчевиќ на листата на ТЛЗП по најновиот настап? (видео) Тијана, Беби Дол и Бане Видаковиќ имаа одличен настап при кој го исцедија и посл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg