Човек камелеон: Даниел ја отпеа „Purple Rain“ на Принц во ТЛЗП (видео)

Во сеќавање на неодамна починатата легенда Принц, Даниел Кајмакоски приреди имитација за паметење во новата епизода на ТЛЗП.

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-1.jpg

„Беше голем уметник. Со еден збор, легенда. Го изгубивме, но неговата музика нема да умре. Тешка задача, но ќе биде супер“, кажа Даниел во најавата пред настапот.

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-2.jpg

Даниел по којзнае кој пат докажа дека е човек камелеон. Фантастична вокална и физичка имитација.

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-6.jpeg

На сцената успеа да го собере и жирито. Ана Кокиќ пееше заедно со Даниел, Владо Георгиев свиреше гитара, а Жељко Јоксимовиќ беше зад клавирот.

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-3.jpg

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-7.jpeg

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-4.jpg

covek-kameleon-daniel-ja-otpea-purple-rain-na-prince-vo-tlzp-5.jpg

Публиката го поздрави настапот со громогласен аплауз:

М. Д. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg