Симнуваме капа: Даниел со имитација на Мајкл Џексон влезе во финалето на ТЛЗП (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Симнуваме капа: Даниел со имитација на Мајкл Џексон влезе во финалето на ТЛЗП (видео)

Синоќа го гледавме полуфиналето на музичкото шоу Твоето лице звучи познавме и откривме кои 5 учесници ќе се планираат во големото финале. Одлична вест е што и нашиот Даниел е помеѓу нив.

simnuvame-kapa-daniel-so-imitacija-na-majkl-dzekson-vleze-vo-finaleto-na-tlzp-video-1.jpg

Даниел во полуфиналето имаше прилично тешка задача, но успеа да брилира во улогата на Мајкл Џексон.

Покрај тоа што од Даниел се очекуваше без проблем да го долови гласот на покојниот крал на поп музиката во нумерата „Dirty Diana“, успеа дури и да изимитира неколку танцови движења додека ја изведуваше песната „Thriller“.

simnuvame-kapa-daniel-so-imitacija-na-majkl-dzekson-vleze-vo-finaleto-na-tlzp-video-3.jpg

- Се специјализираше за имитации на ниски црнци. Беше одличен - рече Иван.

- Беше фасцинантен. Феноменално пеење, навистина, а се прашував како сето тоа ќе звучи - искоментира Аца Лукас.

simnuvame-kapa-daniel-so-imitacija-na-majkl-dzekson-vleze-vo-finaleto-na-tlzp-video-2.jpg

- Незгодно е да го имитираш Мајкл Џексон, а ти буквално го оживеа. Ова беше сјајно. Ја запали сцената, симнувам капа - заврши Ана.

simnuvame-kapa-daniel-so-imitacija-na-majkl-dzekson-vleze-vo-finaleto-na-tlzp-video-6.jpg

Покрај Даниел, во финалето на 22-ри мај ќе ги видиме Катарина Каја Остојиќ, која воедно е и победничка во полуфиналето со имитација на Адел, Ивана Петерс, Никола Роквиќ и Неша Бриџис.

simnuvame-kapa-daniel-so-imitacija-na-majkl-dzekson-vleze-vo-finaleto-na-tlzp-video-4.jpg

simnuvame-kapa-daniel-so-imitacija-na-majkl-dzekson-vleze-vo-finaleto-na-tlzp-video-3.jpg

Дополнителна информација која ја радува македонската публика е што според бодовната скала после полуфиналната епизода, моментално Даниел има најмногу поени.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секоја чест: Брилијантната Тијана Дапчевиќ го освои 2-рото место во финалето на ТЛЗП (видео) Тијана Дапчевиќ  заврши на второто место во ТЛЗП, со само 26 гласа помалку ...
Со раздвоени заби и провокации на маса: Тијана Дапчевиќ како Мадона во ТЛЗП (видео) Тијана бележи уште еден фантастичен настап на Твоето лице звучи познато, овојпат...
Тијана Дапчевиќ секси во улога на Џеси Џеј во ТЛЗП (видео) Тијана Дапчевиќ минатата недела одлично се покажа како машко во улога на Џастин ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg