Твоето лице звучи познато, 4-та сезона: Тијана Дапчевиќ како Здравко Чолиќ (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Твоето лице звучи познато, 4-та сезона: Тијана Дапчевиќ како Здравко Чолиќ (видео)

Уште на самиот почеток на четвртата сезона од музичкото шоу Твоето лице звучи познато, Тијана Дапчевиќ ја имаше честа да имитира голема балканска ѕвезда – Здравко Чолиќ.

tvoeto-lice-zvuci-poznato-tijana-dapcevik-kako-zdravko-colik-video-001.jpg

Настапот ѝ беше оценет како феноменален од страна на жирито, а танчарките и танчарите облечени во розови фустанчиња само додадоа одличен хумор и атмосфера во целата точка.

Публиката и жирито дури се најде на нозе.

Изгледајте го фантастичниот настап на Тијана:

https://www.youtube.com/watch?v=O5zMghbtdcA

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тијана Дапчевиќ со акробации како Пинк во полуфиналето на ТЛЗП, Каролина горда на неа (видео) За учеството во ТЛЗП Тијана Дапчевиќ откажала поголем дел од своите ангажмани за...
Како котира Тијана Дапчевиќ на листата на ТЛЗП по најновиот настап? (видео) Тијана, Беби Дол и Бане Видаковиќ имаа одличен настап при кој го исцедија и посл...
Прва победа: Тијана Дапчевиќ маестрална во улогата на Лејди Гага во ТЛЗП (видео) Тијана Дапчевиќ повторно покажа дека има завиден вокал и актерски способности на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg