Твоето лице звучи познато, 4-та сезона: Тијана Дапчевиќ како Здравко Чолиќ (видео)

Уште на самиот почеток на четвртата сезона од музичкото шоу Твоето лице звучи познато, Тијана Дапчевиќ ја имаше честа да имитира голема балканска ѕвезда – Здравко Чолиќ.

tvoeto-lice-zvuci-poznato-tijana-dapcevik-kako-zdravko-colik-video-001.jpg

Настапот ѝ беше оценет како феноменален од страна на жирито, а танчарките и танчарите облечени во розови фустанчиња само додадоа одличен хумор и атмосфера во целата точка.

Публиката и жирито дури се најде на нозе.

Изгледајте го фантастичниот настап на Тијана:

https://www.youtube.com/watch?v=O5zMghbtdcA

М. Д. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg