Како котира Тијана Дапчевиќ на листата на ТЛЗП по најновиот настап? (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Како котира Тијана Дапчевиќ на листата на ТЛЗП по најновиот настап? (видео)

Тијана, Беби Дол и Бане Видаковиќ имаа одличен настап при кој го исцедија и последниот атом енергија од себе на сцената на ТЛЗП.

kako-kotira-tijana-dapchevikj-na-listata-na-tlzp-po-najnoviot-nastap-video-01.jpg

Во најновото издание од музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“ Тијана Дапчевиќ на сцената се појави со Беби Дол и Бане Видаковиќ и направија експлозија од енергија.

Тијана и Лека беа во улогата на момците од хип хоп бендот Run-DMC, a Беби Дол во улогата на вокалистот на бендот Аеросмит, Стивен Тајлер.

Докажаната Тијана и овојпат доби низа пофалби и со 37 поени од жирито и останатите учесници и се најде на второто место на листата, веднаш по Гага Мичаловиќ, која по втор пат победи во оваа сезона на ТЛЗП.

Гага одлично го одглуми пејачот Љубиша Стојановиќ – Луис, кој почина во 2011 година, но останува ненадминат и запомнет по неговиот неверојатен вокал.

И на вкупната табела по вчерашниот настап, со вкупно 254 освоени поени досега, Тијана Дапчевиќ се најде на второто место.

На врвот од табелата е пејачката Едита Арадиновиќ, која сите ја оценија како неверојатно изненадување во ова шоу.

Погледнете го настапот на Тијана, Беби Дол и Бане:

https://www.youtube.com/watch?v=Hp9Az6JggvI

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Твоето лице звучи познато, 4-та сезона: Тијана Дапчевиќ како Здравко Чолиќ (видео) Уште на самиот почеток на четвртата сезона од музичкото шоу Твоето лице звучи по...
Тијана Дапчевиќ со акробации како Пинк во полуфиналето на ТЛЗП, Каролина горда на неа (видео) За учеството во ТЛЗП Тијана Дапчевиќ откажала поголем дел од своите ангажмани за...
Прва победа: Тијана Дапчевиќ маестрална во улогата на Лејди Гага во ТЛЗП (видео) Тијана Дапчевиќ повторно покажа дека има завиден вокал и актерски способности на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg