Тијана Дапчевиќ со секси настап во улогата на Тејлор Свифт (видео)

„Тејлор Свифт е интелигентна и навистина талентирана, па не е ниту чудно што е најголемата тинејџерска ѕвезда во моментов“, изјави Тијана.

tijana-dapchevikj-so-seksi-nastap-vo-ulogata-na-tejlor-svift-01.jpg

Овојпат Тијана Дапчевиќ во шоуто „Твоето лице звучи познато“ ја видовме во улогата на наjпопуларната тинејџерска ѕвезда Тејлор Свифт.

Тијана откри дека русокосата што заработува вртоглави суми е омилена пејачка на нејзиниот син Вук, па тој бил комплетно воодушевен од нејзината улога и дури ѝ давал совети за вокалната изведба.

tijana-dapchevikj-so-seksi-nastap-vo-ulogata-na-tejlor-svift-02.jpg

Тијана на сцената се појави со црвена наметка, а настапот го заврши во црно боди и гладијаторски сандали. Нејзините одлични нозе дојдоа до израз во ова секси издание.

Таа пееше во када, па во кафез и на ефектен начин долови сцени од спотот на Свифт за песната „Look what you made me do“.

Жирито го оцени нејзиниот настап како многу прецизен и ја запиша и оваа нејзина изведба на листата успешни.

https://www.youtube.com/watch?v=RGDR8y6WoQw

С. С. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg