Со раздвоени заби и провокации на маса: Тијана Дапчевиќ како Мадона во ТЛЗП (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Со раздвоени заби и провокации на маса: Тијана Дапчевиќ како Мадона во ТЛЗП (видео)

Тијана бележи уште еден фантастичен настап на Твоето лице звучи познато, овојпат во улога на легендарната Мадона.

so-razdvoeni-zabi-i-provokacii-na-masa-tijana-dapcevik-kako-madona-vo-tlzp-001.jpg

Тијана пееше „Who do you think you are?“ облечена речиси идентично како Мадона на спотот, со наредени ланци на неа и со голема група на танчари на сцената.

Среде настап успеа да се качи и на масата каде седат членовите од жирито.

Настапот беше енергичен и Тијана се здоби со уште една тура на пофалби и позитивни коментари.

Кликнете тука за да го погледнете видеото.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Твоето лице звучи познато, 4-та сезона: Тијана Дапчевиќ како Здравко Чолиќ (видео) Уште на самиот почеток на четвртата сезона од музичкото шоу Твоето лице звучи по...
Тијана Дапчевиќ со акробации како Пинк во полуфиналето на ТЛЗП, Каролина горда на неа (видео) За учеството во ТЛЗП Тијана Дапчевиќ откажала поголем дел од своите ангажмани за...
Како котира Тијана Дапчевиќ на листата на ТЛЗП по најновиот настап? (видео) Тијана, Беби Дол и Бане Видаковиќ имаа одличен настап при кој го исцедија и посл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg