Читач на мисли

citach-na-misli.jpg

Мислите дека е невозможно компјутер да ви ги прочита мислите? Пробајте. Можеби ќе се изненадите. Следете ги инструкциите внимателно.

Што треба да направите:

1. Замислете си еден двоцифрен број (на пример 54).

2. Одземете ги од него неговите цифри (пр: 54-5-4 = 45).

3. Пребарајте го својот резултат во табелата и запомнете го симболот покрај него (десно од секое бројче).

4. Концентрирајте се на симболот. Кликнете на сивиот квадрат и споредете го резултатот.

И? Резултат? :-)

Би можело да ве интересира:

Кој број треба да стои на местото на прашалникот? Погледнете ја фотографијата со три илустрации, па врз база на двата одговори, об...
Квиз: Која е вашата идеална секс поза во лето? (18+) Дали сте од оние кои поради жештините избегнуваат секс кога надвор е +30 степени...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg