Оптичка илузија со пулсирање

opticka-iluzija-so-pulsiranje-povekjeОптичките илузии секогаш ни се забавни особено за оние кои се трудат да ги откријат. На оваа имаме една рамка која се врти и пулсира при...


...секое вклопување со внатрешниот објект кој не се движи.

opticka-iluzija-so-pulsiranje

Како се случува ова кога внатрешниот објект останува неподвижен?

Би можело да ве интересира:

Квиз: Која е вашата идеална секс поза во лето? (18+) Дали сте од оние кои поради жештините избегнуваат секс кога надвор е +30 степени...
Кој број треба да стои на местото на прашалникот? Погледнете ја фотографијата со три илустрации, па врз база на двата одговори, об...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg