Тест: Дечиња го решаваат за 5 минути

test-decinja-go-resavaat-za-5-minuti-povekjeЌе успеете ли да го решите овој математички проблем? Дечињата на предучилишна возраст го решаваат за 5-10 минути, на програмерите им треба...


...најмалку 1 час, а вам...? Ајде да провериме:

test-decinja-go-resavaat-za-5-minuti

Во коментарите чекаме одговор и објаснување како дојдовте до решението.

Би можело да ве интересира:

Тест на личноста: Животното што ќе го видите прво открива какви сте во љубовта Што значи ако видите птица или можеби коњ или...? Тестирајте се какви сте во уло...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg