Тест за плавуши


Тест за плавуши

test-za-plavusi-povekjeОва е тестот што го правела една плавуша во едно реално шоу. Дали вие ќе успеете да ги одговорите прашањата точно и да „освоите“ милион евра?

 

Би можело да ве интересира:

Квиз: По кој животен пат би тргнале? Целиот живот е патување, а неретко, ова патување е навистина неудобно. Целиот...
Квиз со точно/погрешно кој ќе ви докаже дека светот е почуден од што замислувате Светот е полн со неверојатни и неочекувани факти кои ќе ги изненадат дури и оние...
Трик прашање: Која од жените го прекршува бон-тонот во јавен тоалет? Ретко кој знае дека дури и во јавниот тоалет има правила и забрани кои треба да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg