Магична топка ви ги чита мислите


Магична топка ви ги чита мислите

magic1.jpgЕ-куглата која навидум запрепастувачки ви ги чита мислите. Еве како: најпрво малку математика - вие бирате два едноцифрени или еден двоцифрен број и ги собирате. Потоа добиениот збир го одземате од првобитниот број и од новодобиениот број го гледате знакот, па кликате на куглата и магијата започнува..

Во практика, тоа би изгледало вака: на пример, бираме 60 = 6 + 0 = 6, па 60 - 6 = 54 и го гледаме симболот што стои до 54.

И оп, МАГИЈА! Куглата ви го покажува саканиот знак.

Ајде да видиме колку од вас ќе ја најдат финтата, а колку ќе од вас се согласуваат дека се работи за вистинска невидена магија?

Линкот до оваа магична топка е: http://www.bored.com/mysticalball/index.htm

Би можело да ве интересира:

Квиз: Намуртена старица или сладок дедо - какви ќе бидете кога ќе остарете? Сигурно и вие имате некоја баба или дедо од соседството кои ужасно ве нервираат,...
Оптичка илузија на природата: Дали водата е замрзната или тече? Кој би рекол дека природата може да ни приреди оптичка илузија која се граничи с...
Тест за очите: Колку триаголници гледате на фотографијата? Уште еден предизвик од оние кои ја тестираат вашата перцепција и нејзината брзин...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg