Само луѓето со беспрекорен вид можат да го решат овој тест


Само луѓето со беспрекорен вид можат да го решат овој тест

Дали знаете колку ви е прецизен видот?

samo-lugjeto-so-besprekoren-vid-mozat-da-go-reshat-ovoj-test-01.jpg

Колку добро можете да забележувате речиси невидливи работи, промени во боите и нијансите?

Притоа, колку време ви треба?

Ако не сте имале досега можност да се проверите, овој тест ќе ви помогне.

Не ја менувајте светлината на мониторот (освен како не сакате да мамите)...

Само луѓето со беспрекорен вид можат да го решат овој тест
 1. 1. Точно или погрешно: Има срце на сликата.
  Точно
  Погрешно
 2. 2. Колку кругови има на сликата?
  1
  2
  3
  4
 3. 3. Кое животно е прикажано на сликата?
  Мачка
  Патка
  Куче
  Желка
  Не гледам животно
 4. 4. Колку патки има на сликата?
  1
  2
  3
  4
 5. 5. Каков облик се крие на сликата?
  Полумесечина
  Ѕвезда
  Сонце
  Срце
 6. 6. Колку линии има на сликата?
  1
  2
  3
  4
 7. 7. Како за крај. Можете да препознаете кој збор на англиски е напишан на сликата?
  CAT
  FAT
  BAT
  EAT

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минути? Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ? Дали ми...
Тест на личност: Кое животно прво ќе го забележите на сликата? Потсвеста може да каже многу за вашиот карактер и личност, многу повеќе отколку ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg