Пронајди го човекот!

pronajdi-go-covekot-povekjeНајпрво прочитајте ја вашата задача. На фотографијата треба да пронајдете човек. Ако успеете да го пронајдете за помалку од 3 секунди...


...вашата десна половина од мозокот е развиена надпросечно.

- Ако на фотографијата најдете човек за помалку од една минута, вашата десна страна од мозокот е развиена нормално.

- Ако на фотографијата го пронајдете човекот за време од 1-3 минути, десниот дел од вашиот мозок реагира побавно и потребно е да земате повеќе протеини.

- Ако не успеете да го пронајдете за 3 минути, вашиот десен дел од мозокот е катастрофален, а единствен предлог е да се обидете да го развиете. Повеќе читање, логика, мислење, одмор!

Ова не е шега, на сликата навистина има човек!

pronajdi-go-covekot

Би можело да ве интересира:

Тест на личноста: Животното што ќе го видите прво открива какви сте во љубовта Што значи ако видите птица или можеби коњ или...? Тестирајте се какви сте во уло...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg