Тест за интелигенција


Тест за интелигенција

mensa-povekjeЕдни наши дечки направиле тест за интелигенција според правилата на Менса. Не е баш лесен. Пробајте да го решите сами и откријте го нивото на...

 

...вашата интелигенција...

mensa
Превземи го тестот.

Би можело да ве интересира:

Што прво видовте на сликата? – тест со детална анализа на карактерот Овој тест ќе ви помогне да ги дознаете вашите највпечатливи карактерни особини. ...
Детективска задача која може да ја решат само луѓе со бујна имагинација Обично, во детективските загатки, бараме од вас да го најдете криминалецот. Но, ...
Квиз: Кој член на семејството не сака да јаде од ручекот? Изборот кој ќе го направите открива што е она во животот во што не верувате и се...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg