Тест за интелигенција 2


Тест за интелигенција 2

mensa-2-povekjeТимот на Црнобело во соработка со еден од креаторите на тестот за интелигенција Петар, ви ја донесува новата и проширена верзија на тестот...

 

 

...Овој пат нема толку лесно да поминете. Smile

mensa2
Превземи го тестот

Би можело да ве интересира:

Што кажува за вас начинот на којшто ги спојувате вашите дланки? Според експертите за говор на телото, начинот на којшто ги спојувате в...
Дали сте перфекционисти? Стремежот кон перфекционизам не е психолошка состојба – тоа е начин на живот. И ...
Гатанка за луѓе со кликер: Ќе се сетите ли? Дали сте љубител на гатанки? Го знаете ли одговорот на оваа? Бидете истрајни... ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg