Ретро квиз: Погодете ги негативците од старите цртани на Дизни

Се сеќавате ли на името на лошата вештерка во Sleeping Beauty? Дали го знаете името на негативецот во Aladdin

retro-kviz-pogodete-gi-negativcite-od-starite-crtani-na-dizni-01.jpg

Старите цртани на Дизни се класика, а оние кои пораснале со нив и денес ги прегледуваат.

Ако овие филмови го обележале вашето детство, веруваме дека многу добро се сеќавате и на главните негативци.

Вашата задача во овој квиз е да ги погодите нивните имиња.

За да го видите точниот одговор, кликнете на секоја од сликите.

Погодете ги негативците од старите цртани на Дизни
 1. 1. Како се вика лошиот тигар од „The Jungle Book“?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Како се викаат сестрите во „Cinderella“?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Како се вика негативецот во „Aladdin“?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Како се вика злобниот брат на Муфаса во „The Lion King“?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Како се вика капетанот во „Peter Pan“?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Како се вика лошата вештерка во „Sleeping Beauty“?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Како се вика злобната жена која сака да ги украде кученцата во „One Hundred and One Dalmatians“?
  Кликни за одговорот
 8. 8. Како се вика вештерка во „The Little Mermaid“?
  Кликни за одговорот
 9. 9. Како се вика лидерот на Хуните во „Mulan“?
  Кликни за одговорот
 10. 10. Како се вика главниот негативец во „Tarzan“?
  Кликни за одговорот

Спирова С. | Црнобело

фото: IMDb

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку добро ги познавате цртаните од '90-тите? Дали сте љубител на цртани филмови? Колку често ги гледавте кога бевте деца? Зна...
Ретро квиз: Колку филмови од 90-тите ќе познаете од една сцена? Дали се сеќавате на филмовите кои беа хит во 1990-тите? Дали мислите дека можете...
Квиз: Можете ли да ги препознаете актерите скриени под филмските маски? Дали знаете кои актери ги направија некои од најголемите филмски трансформации? ...
Квиз: Дали ќе ги погодите сите 10 актери и нивните култни улоги? Кој актер ја глумеше главната улога во American Psycho? А кој лик го играше Хари...
Ретро квиз: Погодете ги имињата на ликовите од омилените цртани од детството Се сеќавате ли како се вика најдобриот пријател на Сунѓерот Боб или забавниот зм...
Ретро квиз: Погодете ги имињата на ликовите од цртаните на Дизни Знаете ли како се вика слаткиот мачор во Pinnochio или злобните сестри во Cinder...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg