Квиз: Ќе ги погодите ли анимираните филмови на Disney со помош на емотикони?

Можете ли да ги препознаете популарните анимирани филмови на Disney со само неколку емотикони? Тестирајте се...

kviz-kje-gi-pogodite-li-animiranite-filmovi-na-disney-so-pomosh-na-emotikoni-01.jpg

Колку и да имате години, сигурно сте ги гледале (или барем сте слушнале) за сите анимирани филмови на Disney. Ако ги знаете популарните наслови, тогаш многу лесно ќе го решите овој забавен филмски квиз.

За да го видите точниот одговор кликнете на илустрацијата.

Ќе ги погодите ли анимираните филмови на Disney со помош на емотикони?
 1. 1. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот
 8. 8. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот
 9. 9. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот
 10. 10. Кој анимиран филм на Disney е ова?
  Кликни за одговорот

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку добро ги познавате цртаните од '90-тите? Дали сте љубител на цртани филмови? Колку често ги гледавте кога бевте деца? Зна...
Квиз: Можете ли да ги препознаете актерите скриени под филмските маски? Дали знаете кои актери ги направија некои од најголемите филмски трансформации? ...
Квиз: Ќе ги препознаете ли сите филмови на Том Круз од една сцена? Како се вика вториот филм што го сними со Никол Кидман? А знаете ли кој е филмот...
Квиз: Дали ќе ги погодите сите 10 актери и нивните култни улоги? Кој актер ја глумеше главната улога во American Psycho? А кој лик го играше Хари...
Квиз: Ќе ги познаете ли актерите од култните македонски филмови? Дали гледате македонски филмови? А, дали ги знаете имињата на најпопуларните акт...
Ретро квиз: Колку филмови од 90-тите ќе познаете од една сцена? Дали се сеќавате на филмовите кои беа хит во 1990-тите? Дали мислите дека можете...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg