Можете ли да ги пронајдете сите 25 филмови на илустрацијата?

Од почетоците на кинематографија, па сè до денес се снимени стотици илјади филмови. Нормално, никогаш нема да ги изгледате сите, а за повеќето не ни вреди да трошите време.

mozhete-li-da-gi-pronajdite-site-25-filmovi-na-ilustracijata-01.jpg

Сепак, постојат некои филмови што ги изгледал речиси секој – вие, вашите пријатели, вашето семејство… Ова се филмови кои го издржале тестот на времето, а некои од нив се сметаат и за вистински ремек-дела во кинематографијата.

Всушност, овие филмови се толку популарни, што сигурно би ги препознале и само по предметите што се појавуваат во нив.

Ако сметате дека сте вистински филмоман, тогаш обидете се да ги најдете 25-те филмови скриени на илустрацијата:

mozhete-li-da-gi-pronajdite-site-25-filmovi-na-ilustracijata-01.jpg

Погледнете го одговорот на следната страница …Би можело да ве интересира:

Квиз: Ќе ги препознаете ли македонските култни филмови по само една реплика? Се сеќавате ли од кој филм беа репликите: „Што сум кревал рака во вторник“&...
Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз: Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите? Од каде потекнува Талат, која ѝ е животна цел на Јелена, во кого е Коста вљубен ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg