Квиз: Ќе ги погодите ли сериите според емотикони?


Квиз: Ќе ги погодите ли сериите според емотикони?

Можете ли да ги препознаете сериите само по неколку емотикони? Важите ли за фан на серии? Да провериме...

kviz-kje-gi-pogodite-li-serii-spored-emotikoni-01.jpg

Колку серии ќе успеете да погодите само според емотикони?

Ќе ги погодите ли сериите според емотикони?
 1. 1. Која е оваа серија?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Која е оваа серија?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Која е оваа серија?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Која е оваа серија?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Која е оваа серија?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Која е оваа серија?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Која е оваа серија?
  Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Ќе ги погодите ли анимираните филмови само според емотикони? Погледнете ги емотиконите и направете си слика во глава – дали ќе погодите за ко...
Квиз: Ќе погодите ли од која серија е секој „негативец“? Пандемијата нè натера скоро цела година да ја поминеме дома, па многумина почнаа...
Квиз: Ќе ги препознаете ли филмовите иако ликовите се избришани? Ако сте филмски фанатик, сигурно ќе успеете да препознаете за кој филм станува з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg