Квиз за почеток на празнична сезона: Колку се сеќавате на детали од Home Alone?

Зарем постои личност која не ужива во авантурите на Кевин додека е потполно сам во неговиот дом? Дали и вие секоја година го гледате овој филм? Ако одговорот е да, тогаш без проблем ќе го решите овој квиз.

kviz-kolku-go-pomnite-home-alone-najpopularniot-praznichen-film-na-site-vreminja-01.jpg

Со години, Home Alone е еден од најгледаните филмови во празничната сезона и толку многу им се допаѓа на сите, што беа снимени уште неколку продолженија.

Ако и вие сте огромен обожавател на овој филм, тогаш би требало да ги знаете одговорите на овие прашања.

Празничната сезона може да ја прогласиме за отворена!

Колку се сеќавате на детали од Home Alone?
 1. 1.
  7
  8
  10
 2. 2.
  Лондон
  Њујорк
  Париз
 3. 3.
  Претходната вечер испија премногу алкохол
  Нивниот будилник се ресетираше во текот на ноќта
  Родителите на Кевин испија таблети за спиење
 4. 4.
  Хенри и Марк
  Харви и Мервин
  Хари и Марв
 5. 5.
  Нова година
  Бадник
  Божиќ
 6. 6.
  Четка за заби
  Паста за заби
  Конец за заби
 7. 7.
  Хамбургер
  Кинеска храна
  Пица
 8. 8.
  2
  5
  6
 9. 9.
  1990
  1995
  2000
 10. 10.
  Лос Анџелес
  Чикаго
  Њујорк
 

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите? Од каде потекнува Талат, која ѝ е животна цел на Јелена, во кого е Коста вљубен ...
Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз кој ќе го решат само оние кои пораснале со Дизни филмовите – колку прашања ќе погодите? Повеќепати докажан факт: Никогаш не сме доволно стари за волшебно-бајковита Дизн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg