Квиз: Ќе погодите ли од која серија е секој „негативец“?


Квиз: Ќе погодите ли од која серија е секој „негативец“?

Пандемијата нè натера скоро цела година да ја поминеме дома, па многумина почнаа да го исполнуваат слободното време со гледање серии. Ако и вие спаѓате овде, или гледањето серии одамна ви е омилено хоби, тогаш сигурно ќе ви се допадне овој квиз.

kviz-kje-pogodite-li-od-koja-serija-e-sekoj-negativec01.jpg

Во продолжение можете да погледнете фотографии од 10 негативци од некои од најпопуларните и најгледаните серии, а ваша задача е да погодите во која серија се појавува.

Овие негативци се помеѓу главните ликови во сериите, па дури и да не сте ги изгледале, сигурно лесно ќе ги препознаете.

Ќе погодите ли од која серија е секој „негативец“?
 1. 1. Од која серија е овој негативец?
  La casa de papel
  Élite
  Narcos
 2. 2. Од која серија е овој негативец?
  Pretty Little Liars
  You
  13 Reasons Why
 3. 3. Од која серија е овој негативец?
  Dark
  Altered Carbon
  Stranger Things
 4. 4. Од која серија е овој негативец?
  Westworld
  The Walking Dead
  Black Mirror
 5. 5. Од која серија е овој негативец?
  Orange Is the New Black
  Sex Education
  Russian Doll
 6. 6. Од која серија е овој негативец?
  Vikings
  Game of Thrones
  The Witcher
 7. 7. Од која серија е овој негативец?
  Mindhunter
  Sherlock
  Fargo
 8. 8. Од која серија е овој негативец?
  Lost
  Doctor Who
  Prison Break
 9. 9. Од која серија е овој негативец?
  Dexter
  True Detective
  House of Cards
 10. 10. Од која серија е овој негативец?
  Ozark
  Breaking Bad
  Peaky Blinders

Спирова С. | Црнобело / Фото: depositphotos

Би можело да ве интересира:

Квиз: Ќе ги погодите ли сериите според емотикони? Можете ли да ги препознаете сериите само по неколку емотикони? Важите ли за фан ...
Квиз: Колку филмови ќе препознаете од силуетите на главните ликови? Ако сте вистински филмоман, тогаш сигурно можете да погодите за кој филм станува...
Квиз: Колку серии ќе препознаете од само еден кадар? Дали сакате да гледате серии? А, дали обрнувате внимание на сите детали и нештат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg