Квиз: Колку серии ќе препознаете од само еден кадар?

Дали сакате да гледате серии? А, дали обрнувате внимание на сите детали и нештата што се случуваат во позадина? Ако одговорот е „Да“, тогаш без проблем ќе го решите овој квиз.

kviz-kolku-serii-kje-prepoznaete-od-samo-eden-kadar-01.jpg

Дури и ако не сте голем обожавател на серии, веројатно ги знаете најпопуларните и сигурно ги препознавате нивните ликови. Но, дали би ги препознале сериите само од еден кадар?

На сликите во продолжение се претставени кадрите кои најчесто се појавуваат во девет популарни серии, а вие треба да погодите за која станува збор.

Колку серии ќе препознаете од само еден кадар?
 1. 1. Од која серија е овој кадар?
  Friends
  Will & Grace
  The Good Place
 2. 2. Од која серија е овој кадар?
  American Dad
  The Simpsons
  Family Guy
 3. 3. Од која серија е овој кадар?
  Modern Family
  American Housewife
  The Big Bang Theory
 4. 4. Од која серија е овој кадар?
  Rick & Morty
  Archer
  South Park
 5. 5. Од која серија е овој кадар?
  Malcolm in the Middle
  Brooklyn Nine-Nine
  How I Met Your Mother
 6. 6. Од која серија е овој кадар?
  Breaking Bad
  The Sopranos
  Peaky Blinders
 7. 7. Од која серија е овој кадар?
  Outlander
  The Witcher
  Game of Thrones
 8. 8. Од која серија е овој кадар?
  The Crown
  House of Cards
  Mad Men
 9. 9. Од која серија е овој кадар?
  The Queen's Gambit
  Sherlock
  Supernatural

Спирова С. | Црнобело / Фото: depositphotos

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите? Од каде потекнува Талат, која ѝ е животна цел на Јелена, во кого е Коста вљубен ...
Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз кој ќе го решат само оние кои пораснале со Дизни филмовите – колку прашања ќе погодите? Повеќепати докажан факт: Никогаш не сме доволно стари за волшебно-бајковита Дизн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg