Квиз: Ќе ги препознаете ли најпопуларните холивудски актери и актерки од фотките од детството?


Квиз: Ќе ги препознаете ли најпопуларните холивудски актери и актерки од фотките од детството?

Дури и ако не сте голем фан на холивудските филмови, веројатно ги препознавате најпознатите актери и актерки. Но, можете ли да ги познаете од нивните фотки од детството?

kviz-kje-gi-prepoznaete-li-najpopularnite-holivudski-akteri-i-akterki-od-fotkite-od-detstvoto-01.jpg

Дали будно ја следите кариерата на популарните актери и актерки? Тогаш сигурно знаете и како изгледале во детството, особено оние кои ја почнале кариерата уште од многу рана возраст.

На 10-те фотографии во продолжение се некои од најпопуларните холивудски актери и актерки фотографирани во нивното детство, а вие треба да погодите за кои станува збор.

Ќе ги препознаете ли најпопуларните холивудски актери и актерки од фотките од детството?
 1. 1. Кој е овој актер?
  Кристијан Бејл
  Хоакин Феникс
  Бен Афлек
 2. 2. Која е оваа актерка?
  Рис Витерспун
  Кирстен Данст
  Кира Најтли
 3. 3. Која е оваа актерка?
  Кристина Ричи
  Блејк Лајвли
  Кејт Бланшет
 4. 4. Кој е овој актер?
  Лиам Хемсворт
  Крис Еванс
  Нил Патрик Харис
 5. 5. Која е оваа актерка?
  Никол Кидман
  Винона Рајдер
  Аманда Сејфрид
 6. 6. Која е оваа актерка?
  Шарлиз Терон
  Сара Џесика Паркер
  Анџелина Џоли
 7. 7. Која е оваа актерка?
  Џенифер Анистон
  Скарлет Јохансон
  Амбер Херд
 8. 8. Кој е овој актер?
  Бред Пит
  Мет Дејмон
  Леонардо Ди Каприо
 9. 9. Кој е овој актер?
  Рајан Гослинг
  Џејк Гиленхал
  Том Круз
 10. 10. Кој е овој актер?
  Орландо Блум
  Илајџа Вуд
  Џорџ Клуни

Спирова С. | Црнобело / Фото: depositphotos

Би можело да ве интересира:

Квиз: Постарите генерации ќе „растурат“ - колку знаете за најпопуларните филмови од 20-тиот век? Ако сте љубител на кинематографијата тогаш, без разлика на вашата возраст, верој...
Kвиз: Ќе ги препознаете ли анимираните филмови на Дизни претставени со емотикони? Речиси и да не постои личност која во детството не ги гледала анимираните цртани...
Квиз: Ќе ги препознаете ли култните филмови од 90-тите само од една сцена? Се чини дека 90-тите беа златна ера за Холивуд и овој период се појавија некои о...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg