Квиз: Само за експерти за филмови и серии – колку прашања ќе одговорите точно?

Дали сакате да гледате и филмови, и серии? Тогаш сигурно ќе ви се допадне овој квиз.

kviz-samo-za-eksperti-za-filmovi-i-serii-kolku-prashanja-kje-odgovorite-tochno-01.jpg

Гледањето филмови и серии е можеби најпопуларното хоби, особено изминатава година кога поголемиот дел од времето го минувавме дома. Ако сметате дека сте изгледале сè што е култно и популарно, тогаш без проблем ќе го решите овој квиз.

10-те прашања во продолжение се во врска со некои од најпопуларните филмови и серии, а вие треба да им го најдете точниот одговор.

Само за експерти за филмови и серии – колку прашања ќе одговорите точно?
 1. 1.
  Лекс Лутор
  Џокер
  Пингвин
 2. 2.
  Сериски убиец
  Хакер
  Агент на ЦИА
 3. 3.
  Тор
  Хулк
  Дедпул
 4. 4.
  Central Perk
  Central Park
  Central Park Coffee Shop
 5. 5.
  Јапонија
  Кина
  Јужна Кореја
 6. 6.
  Ема Корин
  Џилијан Андерсон
  Оливија Колман
 7. 7.
  Кристофер Нолан
  Мартин Скорсезе
  Мајкл Беј
 8. 8.
  Мери
  Бет
  Сузан
 9. 9.
  Марс
  Нептун
  Јупитер
 10. 10.
  Сандор Клигејн
  Аегон Таргериен
  Оберин Мартел

Спирова С. | Црнобело / Фото: depositphotos

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите? Од каде потекнува Талат, која ѝ е животна цел на Јелена, во кого е Коста вљубен ...
Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз кој ќе го решат само оние кои пораснале со Дизни филмовите – колку прашања ќе погодите? Повеќепати докажан факт: Никогаш не сме доволно стари за волшебно-бајковита Дизн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg