Квиз: Колку филмови, а колку серии ќе препознаете од една сцена?

Ако редовно гледате филмови и серии и сте во тек со настаните, тогаш сигурно без проблем ќе ги препознаете од една сцена, дури и оние кои не ви се изгледани.

kviz-kolku-filmovi-a-kolku-serii-kje-prepoznaete-od-edna-scena-01.jpg

8-те фотографии во продолжение се всушност сцени од разни популарни филмови и серии, а вие треба да препознаете за кои станува збор.

За да го видите точниот одговор, кликнете на фотографијата.

Квиз: Колку филмови, а колку серии ќе препознаете од една сцена?
 1. 1. Од кој филм е оваа сцена?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Од која серија е оваа сцена?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Од кој филм е оваа сцена?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Од која серија е оваа сцена?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Од кој филм е оваа сцена?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Од која серија е оваа сцена?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Од кој филм е оваа сцена?
  Кликни за одговорот
 8. 8. Од која серија е оваа сцена?
  Кликни за одговорот

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз кој ќе го решат само оние кои пораснале со Дизни филмовите – колку прашања ќе погодите? Повеќепати докажан факт: Никогаш не сме доволно стари за волшебно-бајковита Дизн...
Квиз: 10 прашања кои треба да ги знае секој филмоман Се сметате себеси за вистински љубител на филмови? Ако е така, време е да се док...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg