Квиз за „зависници“ од серии: Ќе познаете ли од која серија се главните ликови?

Ако сакате да гледате серии и следите сè што е актуелно, тогаш без проблем ќе ги препознаете овие ликови.

kviz-za-zavisnici-od-serii-kje-poznaete-li-od-koja-serija-se-glavnite-likovi-01.jpg

Дали често гледате серии во слободно време, или не ви се троши време за тоа? Дали добро ги помните главните ликови и нивните имиња, или кога гледате не обрнувате многу внимание на ова?

На 10-те фотографии во продолжение можете да ги видите главните ликови во некои од најпопуларните серии, а вашата задача е да погодите од која серија е секој од нив.

Ќе познаете ли од која серија се главните ликови?
 1. 1. Волтер Вајт е главниот лик во:
  Narcos
  Breaking Bad
  Ozark
 2. 2. Дастин Хендерсон е еден од главните ликови во:
  Stranger Things
  Dark
  Malcolm in the Middle
 3. 3. Томас Шелби е главниот лик во:
  Sherlock
  Taboo
  Peaky Blinders
 4. 4. Рагнар Лодброк е еден од главните ликови во:
  Vikings
  The Witcher
  Game of Thrones
 5. 5. Од која серија е ликот Блер Валдорф?
  Glee
  The Vampire Diaries
  Gossip Girl
 6. 6. Браќата Сем и Дин Винчестер се главните ликови во која серија?
  Supernatural
  The Walking Dead
  Lucifer
 7. 7. Хауард Воловиц е еден од главните ликови во:
  Friends
  Parks and Recreation
  The Big Bang Theory
 8. 8. Мајкл Скот е лик во која популарна ситком серија?
  The Office
  The IT Crowd
  It’s Always Sunny in Philadelphia
 9. 9. Бет Хармон е главниот лик во:
  Sherlock
  The Queen’s Gambit
  Black Mirror
 10. 10. Барни Стинсон е еден од главните ликови во:
  How I Met Yout Mother
  Brookyn Nine-Nine
  Modern Family

Спирова С. | Црнобело / Фото: depositphotos

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз: 10 прашања кои треба да ги знае секој филмоман Се сметате себеси за вистински љубител на филмови? Ако е така, време е да се док...
Квиз: Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите? Од каде потекнува Талат, која ѝ е животна цел на Јелена, во кого е Коста вљубен ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg