Квиз: Популарни филмови од 21-ви век – дали сте ги изгледале или сметате дека се губење време?

Дали уживате во гледањето филмови и сте погледнале сè што било популарно или според вас филмовите се само губење време?

kviz-popularni-filmovi-od-21-vi-vek-dali-ste-gi-izgledale-ili-smetate-deka-se-gubenje-vreme-01.jpg

Секоја година се појавуваат стотици нови филмски наслови, но мал број се истакнуваат и го привлекуваат вниманието на гледачите од целиот свет.

Популарноста на филмовите зависи од многу фактори – од студиото што ги прави, па сè до рекламирањето – а дури и да не сте ги изгледале оние што се најголеми хитови, сигурно знаете барем нешто за нив.

Во продолжение следат неколку лесни прашања во врска со најпопуларните филмови за 21-ви век што не би требало да ви претставуваат проблем дури и ако не сте најголемиот фан на филмската уметност.

Популарни филмови од 21-ви век - Дали сте ги изгледале или сметате дека се губење време?
 1. 1.
  Фејсбук
  Твитер
  Инстаграм
 2. 2.
  Skyfall
  Casino Royale
  Die Another Day
 3. 3.
  Inception
  The Revenant
  Once Upon a Time in Hollywood
 4. 4.
  Сет Мекфарлан
  Џона Хил
  Џејмс Франко
 5. 5.
  Бизнисмен
  Сопственик на авиокомпанија
  Брокер
 6. 6.
  Џејмс Камерон
  Кристофер Нолан
  Стивен Спилберг
 7. 7.
  Њујорк
  Рим
  Токио
 8. 8.
  Ергенска вечер
  Дипломирање
  Годишнина од свадба
 9. 9.
  4
  9
  11
 10. 10.
  Џаред Лето
  Хоакин Феникс
  Хит Леџер
 11. 11.
  Црниот бисер (The Black Pearl)
  Летачкиот Холанѓанец (The Flying Dutchman)
  Одмаздата на кралицата Ана (Queen Annes’ Revenge)
 12. 12.
  Бред Пит
  Џорџ Клуни
  Бредли Купер

Спирова С. | Црнобело / Фото: depositphotos

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите? Од каде потекнува Талат, која ѝ е животна цел на Јелена, во кого е Коста вљубен ...
Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз: Ќе ги препознаете ли македонските култни филмови по само една реплика? Се сеќавате ли од кој филм беа репликите: „Што сум кревал рака во вторник“&...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg