Квиз: 10 прашања кои треба да ги знае секој филмоман

Се сметате себеси за вистински љубител на филмови? Ако е така, време е да се докажете.

kviz-10-prashanja-koi-treba-da-gi-znae-sekoj-filmoman-01.jpg

За вас подготвивме квиз со широк спектар на филмски прашања, од конкретни до оние од општо знаење за филмот.

Тестирајте ги вашите сеќавања и дознајте дополнителни факти за вашите омилени филмови.

На колку прашања ќе одговорите точно?!

10 прашања кои треба да ги знае секој филмоман
 1. 1.
  Џек Николсон
  Шон Пен
  Џаред Лето
 2. 2.
  Седум дена
  Пет дена
  Три дена
 3. 3.
  Titanic
  Avatar
  Star Wars
 4. 4.
  Кетрин Хепберн
  Мерил Стрип
  Елизабет Тејлор
 5. 5.
  Емилио Барзини
  Сони Корлеоне
  Вирџил Солоцо
 6. 6.
  5 години
  7 години
  10 години
 7. 7.
  Харисон Форд
  Ричард Гир
  Том Хенкс
 8. 8.
  Брукс Хатлен
  Елис Бојд Рединг
  Вилијам Сомерсет
 9. 9.
  Самиот го отстранува
  За време на тепачка во кафеана
  Паѓа во шахта
 10. 10.
  Џаспер и Хорас
  Том и Бил
  Хари и Марв

Мила М. | Црнобело / Фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите? Од каде потекнува Талат, која ѝ е животна цел на Јелена, во кого е Коста вљубен ...
Квиз кој ќе го решат само оние кои пораснале со Дизни филмовите – колку прашања ќе погодите? Повеќепати докажан факт: Никогаш не сме доволно стари за волшебно-бајковита Дизн...
Филмски квиз: Погодете за кој филм на Вил Смит станува збор, само преку една сцена Вил Смит е американски актер, гласовен уметник, писател, продуцент, режисер и ра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg