Квиз: Погодете од кои популарни празнични филмови се ликовите

Ако за вас празничните филмови се задолжителни во овој период од годината, тогаш без проблем ќе го решите овој квиз.

kviz-pogodete-od-koi-popularni-praznichni-filmovi-se-likovite-01.jpg

Има некоја посебна магија во празничните филмови, дури и оние кои не се многу добри. Овие филмови речиси секогаш нè враќаат во детството и ни помагаат да ја доживееме магијата на Божиќ како порано.

А, ако сте љубител на празничните филмови, сега можете да проверите дали и колку се сеќавате на омилените ликови.

Во продолжение следат 10 слики од ликови, а вие треба да погодите во кој празничен филм се појавуваат.

Погодете од кои популарни празнични филмови се ликовите
 1. 1. Во кој филм се појавуваат Ана и Елса?
  The Polar Express
  Frozen
  A Christmas Carol
 2. 2. Од кој празничен филм е овој Дедо Мраз?
  The Santa Clause
  A Christmas Story
  The Christmas Chronicles
 3. 3. Препознатливиот лик кој го мрази Божиќ се појавува во...
  Gremlins
  Krampus
  How the Grinch Stole Christmas
 4. 4. Вил Ферел го глуми забавниот Бади во кој празничен филм?
  Elf
  Four Christmases
  Why Him?
 5. 5. Ова е главниот лик во која адаптација на познатата приказна на Чарлс Дикенс?
  A Christmas Carol
  Scrooged
  An American Christmas Carol
 6. 6. Во кој од следниве празнични филмови го гледаме овој лик на Арнолд Шварценегер?
  Jingle All the Way
  Die Hard
  The Knight Before Christmas
 7. 7. Ова несмасно момче е главниот лик во...
  Rudolph the Red-Nosed Reindeer
  The Nightmare Before Christmas
  Arthur Christmas
 8. 8. Овој Дедо Мраз се појавува во која „мрачна“ празнична комедија?
  Bad Santa
  Mixed Nuts
  Planes, Trains and Automobiles
 9. 9. Од кој празничен анимиран филм се овие ликови?
  A Charlie Brown Christmas
  Klaus
  The Grinch
 10. 10. Во кој дел од Home Alone се појавува жената со гулабите?
  Home Alone
  Home Alone 2: Lost in New York
  Home Alone 3

Спирова С. | Црнобело / Фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали сте вистински фан на серијата Преспав - колку знаете за ликовите? Од каде потекнува Талат, која ѝ е животна цел на Јелена, во кого е Коста вљубен ...
Квиз кој ќе го решат само оние кои пораснале со Дизни филмовите – колку прашања ќе погодите? Повеќепати докажан факт: Никогаш не сме доволно стари за волшебно-бајковита Дизн...
Квиз: 10 прашања кои треба да ги знае секој филмоман Се сметате себеси за вистински љубител на филмови? Ако е така, време е да се док...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg