Филмски квиз: Погодете за кој филм на Вил Смит станува збор, само преку една сцена

Вил Смит е американски актер, гласовен уметник, писател, продуцент, режисер и рапер кој важи за еден од најуспешните холивудски актери и кој има освоено најмалку 4 Греми награди и е номиниран за најмалку 5 Златни глобуси и 2 Оскари.

filmski-kviz-pogodete-za-koj-film-na-vil-smit-stanuva-zbor-samo-preku-eden-kadar-01.jpg

Шлаканицата која тој му ја удри на Крис Рок на последните Оскари, дефинитивно ќе остане запечатена како вест на годината, па дури и поголема од тоа што познатиот актер си замина дома со златната статуа.

Овојпат за вас подготвивме филмски квиз кој ги опфаќа кинематографските дела на Смит. На вас останува да го погодите името на филмот врз основа на дадениот кадар.

Филмски квиз: Погодете за кој филм на Вил Смит станува збор само преку еден кадар
 1. 1. Од кој филм е оваа сцена?
  All of Us (2003)
  I, Robot (2004)
  Man In Black 2 (2002)
 2. 2. Од кој филм е оваа сцена?
  Man In Black (1997)
  Martin (1996)
  Bad Boys (1995)
 3. 3. Од кој филм е оваа сцена?
  Martin (1996)
  Independence Day (1996)
  Man In Black 2 (2002)
 4. 4. Од кој филм е оваа сцена?
  Man In Black (1997)
  Man In Black 2 (2002)
  The Legend of Bagger Vance (2000)
 5. 5. Од кој филм е оваа сцена?
  Hitch (2005)
  Focus (2015)
  Hancock (2008)
 6. 6. Од кој филм е оваа сцена?
  Will from Home (2020)
  Focus (2015)
  Hitch (2005)
 7. 7. Од кој филм е оваа сцена?
  I Am Legend (2007)
  Will from Home (2020)
  Hitch (2005)
 8. 8. Од кој филм е оваа сцена?
  I Am Legend (2007)
  All of Us (2003)
  Ali (2001)
 9. 9. Од кој филм е оваа сцена?
  Bright (2017)
  Gemini Man (2019)
  Spies in Disguise (2019)
 10. 10. Од кој филм е оваа сцена?
  Hormigueddon (2020)
  Will from Home (2020)
  Suicide Squad (2016)

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз: Погодете го филмот според актерот кој ја игра главната улога Дали Бред Пит ја има главната улога во The Sixth Sense, Inception или, пак, Figh...
Дизни квиз: Препознајте за кој цртан филм станува збор само преку еден кадар Се сметате за вистински обожаватели на Дизни? Ако е така, време е вашето тврдење...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg