Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена?

Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз.

kviz-kolku-filmovi-so-dzhoni-dep-kje-poznaete-od-edna-scena-01.jpg

Со кариера која трае неколку децении, Џони Деп ги „оживеа“ некои од најомилените ликови на јавноста. Тој е актер кој може да се трансформира во буквално секаков лик и одлично се снаоѓа и со сериозни, но и со комични улоги.

Ако, пак, и вие ги сакате неговите филмови како милиони други ширум светот, тогаш лесно ќе го решите овој квиз.

Во продолжение следат 10 сцени од филмови со Џони Деп, а вие треба да погодите за кои станува збор.

Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена?
 1. 1.
  Edward Scissorhands
  Dark Shadows
  The Lone Ranger
 2. 2.
  Corpse Bride
  Ed Wood
  Rango
 3. 3.
  The Tourist
  Chocolat
  Public Enemies
 4. 4.
  Alice through the Looking Glass
  Sweeny Todd: The Demon Barber of Fleet Street
  Charlie and the Chocolate Factory
 5. 5.
  The Ninth Gate
  Transcendence
  Серијалот Pirates of the Caribbean
 6. 6.
  City of Lies
  Fear and Loathing in Las Vegas
  The Rum Diaries
 7. 7.
  Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
  From Hell
  Mortdecai
 8. 8.
  The Astronaut’s Wife
  Secret Window
  What’s Eating Gilbert Grape?
 9. 9.
  Sleepy Hollow
  The Lone Ranger
  Dead Man
 10. 10.
  The Ninth Gate
  Alice in Wonderland
  Ed Wood

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку добро ги познавате цртаните од '90-тите? Дали сте љубител на цртани филмови? Колку често ги гледавте кога бевте деца? Зна...
Квиз: Ќе погодите ли 10 македонски филмови само според една сцена? Вистински Македонец не смее да не даде точен одговор на сите 10 прашања... Дали ...
Ретро квиз: Колку филмови од 90-тите ќе познаете од една сцена? Дали се сеќавате на филмовите кои беа хит во 1990-тите? Дали мислите дека можете...
Квиз: Можете ли да ги препознаете актерите скриени под филмските маски? Дали знаете кои актери ги направија некои од најголемите филмски трансформации? ...
Ретро квиз: Погодете ги имињата на ликовите од цртаните на Дизни Знаете ли како се вика слаткиот мачор во Pinnochio или злобните сестри во Cinder...
Квиз за филмомани: Колку знаете за филмовите со најголема заработка на сите времиња? Знаете ли колку години има Роуз кога го запознава Џек во Titanic или, пак, како ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg