Филмски квиз: Погодете за која турска серија станува збор само преку еден кадар

Повеќе од цела деценија турските серии непрекинато се емитуваат на речиси секој македонски канал. 

filmski-kviz-pogodete-za-koja-turska-serija-stanuva-zbor-samo-preku-eden-kadar-01.jpg

Како и секогаш, размислувањата се поделени - дел од популацијата ги избегнува, а постои и таква која сè уште ужива во нивните заплети.

Овојпат ќе се осврнеме на втората категорија, односно на љубителите на турските серии.

Погодете за која турска серија станува збор само преку еден кадар
 1. 1. Од која серија е оваа сцена?
  Девојката со име Фериха
  Езел
  Имотот на дамата
 2. 2.
  Црна љубов
  Скршени парчиња
  Крај
 3. 3. Од која серија е оваа сцена?
  Луда куќа
  Капали чаршија
  Зет домазет
 4. 4. Од која серија е оваа сцена?
  Поле на лалињата
  Сакај ме
  Одмазда
 5. 5. Од која серија е оваа сцена?
  Aманет
  Илјада и една ноќ
  Бурни времиња
 6. 6. Од која серија е оваа сцена?
  Немирно лето
  Вљубениот ерген
  Неправда
 7. 7. Од која серија е оваа сцена?
  Не се откажувам
  Ѓумуш
  Јунска ноќ
 8. 8. Од која серија е оваа сцена?
  Истанбулска невеста
  Судбината на Фатмаѓул
  Карадај
 9. 9. Од која серија е оваа сцена?
  За семејството
  Лоша насока
  Парампарче
 10. 10. Од која серија е оваа сцена?
  Притаени страсти
  Плачот на виолината
  Опасна убавина

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз: 10 прашања кои треба да ги знае секој филмоман Се сметате себеси за вистински љубител на филмови? Ако е така, време е да се док...
Квиз: Погодете ги филмовите од детството по една сцена Дали се сеќавате на филмовите што беа хит пред повеќе од 20 години и го обележаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg