Квиз: Дали ќе ги познаете ликовите од Stranger Things од една фотографија?

Најпознатиот лик од популарната серија Stranger Things е Илевен (или 11) и сигурни сме дека веднаш можете да ја препознаете. Но дали ги знаете имињата на другите ликови?

kviz-dali-kje-gi-poznaete-likovite-od-stranger-things-od-edna-fotografija-01.jpg

Stranger Things ја доживеа својата премиера во 2016 година и уште со првата сезона ја освои јавноста и стекна милиони фанови ширум целиот свет.

Покрај забаванта приказна и интересните ликови, серијата буди посебна носталгија бидеќи дејството е семстено во 1980-тите. Со четвртата сезона, која ќе биде и последна, Stranger Thigns стана и најгледаната серија на Нетфликс.

А, додека го чекаме големото финале на серијата, да се потсетиме на ликовите - во продолжение следат фотографии од главните и споредните ликови од серијата, а вашата задача е да ги погодите нивните имиња.

Дали ќе ги познаете ликовите од Stranger Things од една фотографија?
 1. 1.
  Ненси Вилер
  Макс Мејфилд
  Ерика Синклер
 2. 2.
  Дастин Хендерсон
  Мајк Вилер
  Били Харгрув
 3. 3.
  Стив Харингтон
  Лукас Синклер
  Тед Вилер
 4. 4.
  Боб Њуби
  Вил Бајерс
  Димитри
 5. 5.
  Џонатан
  Лукас Синклер
  Дастин Хендерсон
 6. 6.
  Џим Хопер
  Брус
  Том Холовеј
 7. 7.
  Тери Ајвс
  Барбара
  Робин Бакли
 8. 8.
  Џојс Бајерс
  Керен Вилер
  Беки Ајвс
 9. 9.
  Доктор Мартин Бренер
  Доктор Алексеј
  Доктор Овенс
 10. 10.
  Џонатан
  Патрик
  Григори

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Филмски квиз: Погодете за која турска серија станува збор само преку еден кадар Повеќе од цела деценија турските серии непрекинато се емитуваат на речиси секој ...
Ретро квиз: Погодете ги старите цртани на Дизни според ликовите Се сеќавате во кој цртан филм на Дизни се појавуваше злобната Круела Де Вил? ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg