Квиз: Погодете ги филмовите од детството по една сцена

Дали се сеќавате на филмовите што беа хит пред повеќе од 20 години и го обележаа нашето детство?

kviz-pogodete-gi-filmovite-od-detstvoto-od-edna-scena-scena-01.jpg

Пред ерата на интернетот, немавме многу избор кога станува збор за гледање филмови. Односно, го гледавме она што ќе го пуштат на телевизија.

Поради ова, скоро сите пораснавме гледајќи ги истите филмови.

А, дали се сеќавате на овие филмови?

Во продолжение следат 10 сцени од филмови кои беа хит пред две децении и повеќе, а вие треба да го погодите нивниот наслов.

Погодете ги филмовите од детството по една сцена
 1. 1.
  Edward Scissorhands
  Gremlins
  Back to the Future
 2. 2.
  The Goonies
  The Wizard of Oz
  E. T.: The Extra-Terrestrial
 3. 3.
  Spy Kids
  Doubtfire
  Willy Wonka and the Chocolate Factory
 4. 4.
  Серијалот Star Wars
  Doctor Dolittle
  The Mask
 5. 5.
  Lassie Come Home
  Titanic
  Who Framed Roger Rabbit?
 6. 6.
  The Princess Bride
  Stand By Me
  Home Alone
 7. 7.
  Matilda
  Casper
  The Little Rascals
 8. 8.
  Babe
  Toy Story
  Stuart Little
 9. 9.
  Серијалот The Lord of the Rings
  Jurassic Park
  Indiana Jones: Raider of the Lost Ark
 10. 10.
  The Karate Kid
  The Goonies
  Hocus Pocus

Спирова С. | Црнобело

фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз: Колку филмови од 2000-тите ќе познаете од една сцена? Gladiator, Mean Girls и No Country for Old Men се само дел од одличните филмови ...
Квиз за филмомани со моќ на забележување детали – пронајдете грешка во филмските сцени Дали забележувате грешки во филмските сцени? Овојпат ние ви ја тестираме оваа мо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg