Дизни квиз: Препознајте за кој цртан филм станува збор само преку еден кадар

Се сметате за вистински обожаватели на Дизни? Ако е така, време е вашето тврдење да го ставиме на тест.

dizni-kviz-prepoznajte-za-koj-crtan-film-stanuva-zbor-samo-preku-eden-kadar-001.jpg

Без разлика дали на фотографијата има голем замок, сини пенливи води или стадо животни, обидете се да препознаете за кој цртан филм на Дизни станува збор, само преку еден кадар.

Мислите дека сте подготвени за предизвикот?!

Препознајте за кој цртан филм станува збор само преку еден кадар
 1. 1. Од кој цртан филм на Дизни е оваа сцена?
  The Jungle Book
  The Lion King
  Tarzan
 2. 2. Од кој цртан филм на Дизни е оваа сцена?
  The Sleeping Beauty
  Snow White and the Seven Dwarfs
  Beauty and the Beast
 3. 3.
  Frozen
  The Little Mermaid
  Finding Nemo
 4. 4.
  Alice in Wonderland
  Enchanted
  Mulan
 5. 5. Од кој цртан филм на Дизни е оваа сцена?
  Snow White and the Seven Dwarfs
  Bambi
  Fox and the Hound
 6. 6. Од кој цртан филм на Дизни е оваа сцена?
  101 Dalmatians
  Lady and the Tramp
  Oliver and Company
 7. 7. Од кој цртан филм на Дизни е оваа сцена?
  The Little Mermaid
  Pocahontas
  Peter Pan
 8. 8. Од кој цртан филм на Дизни е оваа сцена?
  Beauty and the Beast
  Hunchback of Notre Dame
  Tangled
 9. 9. Од кој цртан филм на Дизни е оваа сцена?
  Pocahontas
  Tarzan
  Princess and the Frog
 10. 10. Од кој цртан филм на Дизни е оваа сцена?
  Snow White and the Seven Dwarfs
  Pinocchio
  Frozen

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Ретро квиз: Погодете ги старите цртани на Дизни според ликовите Се сеќавате во кој цртан филм на Дизни се појавуваше злобната Круела Де Вил? ...
Филмски квиз: Погодете за кој филм на Вил Смит станува збор, само преку една сцена Вил Смит е американски актер, гласовен уметник, писател, продуцент, режисер и ра...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg