Квиз: Колку ги помните сериите што ги гледавме во 2000-тите?

Волшебнички, Серанови и Не дај се, Нина се само дел од добрите серии што ги гледавме во 2000-тите – дали се сеќавате на нив?

kviz-kolku-gi-pomnite-seriite-shto-gi-gledavme-vo-2000-tite-01.jpg

На почетокот на 2000-тите, пред интернетот да ја стекне сегашната популарност, слободното време го исполнувавме со серии што ги даваа на телевизија.

А, овој период на нашите телевизии се емитуваа навистина добри серии.

Од Волшебнички и Сопранови, па сè до Луд, збунет, нормален, овие серии обележаа цела ера од нашите животи.

Во продолжение следат 10 прашања за овие популарни серии, а ако некогаш сте ги гледале, сигурно ќе ги одговорите точно.

Колку ги помните сериите што ги гледавме во 2000-тите?
 1. 1.
  Нескротливи срца
  Грдата Бети
  Серанови
 2. 2.
  Корадо Сопрано
  Тони Бландето
  Тони Сопрано
 3. 3.
  Изгубени
  Округот Оринџ
  Еџмонт
 4. 4.
  ИМЗ: Лас Вегас
  ИМЗ: Њујорк
  ИМЗ: Мајами
 5. 5.
  Николет Шеридан
  Сандра Булок
  Мила Кунис
 6. 6.
  Фарук
  Дамир
  Изет
 7. 7.
  Алан
  Џејк
  Чарли
 8. 8.
  Полицаец
  Телохранител на претседателот
  Таен агент
 9. 9.
  Телекинеза
  Да гледа во иднината
  Да го запира времето
 10. 10.
  Лос Анџелес
  Њујорк
  Сиетл

Спирова С. | Црнобело

фото: YouTube, IMDb

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз: Колку латино-американски серии ќе познаете по главните ликови? Дали гледавте латино-американски серии? А, колку од нив помните? Дали гледавт...
Квиз: Погодете ги филмовите од детството по една сцена Дали се сеќавате на филмовите што беа хит пред повеќе од 20 години и го обележаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg