Квиз: Погодете го филмот според актерот кој ја игра главната улога

Дали Бред Пит ја има главната улога во The Sixth Sense, Inception или, пак, Fight Club?

kviz-pogodete-go-filmot-spored-akterot-koj-ja-igra-glavnata-uloga-01.jpg

Вистинските филмомани не обрнуваат внимание само на филмот и приказната, туку важна им е и актерската екипа.

Во продолжение следат 10 од најпопуларните актери во светот, а вие треба да погодите во кои од понудените филмови ја имаат главната улога.

Погодете го филмот според актерот кој ја игра главната улога
 1. 1.
  Back to the Future
  Top Gun
  Avatar
 2. 2.
  The Sixth Sense
  Inception
  Fight Club
 3. 3.
  Mr. & Mrs. Smith
  Ocean’s Eleven
  Now You See Me
 4. 4.
  The Martian
  Edge of Tomorrow
  Men in Black
 5. 5.
  Inglorious Basterds
  Kill Bill
  Reservoir Dogs
 6. 6.
  John Wick
  The Matrix
  И двата
 7. 7.
  Rocky
  Die Hard
  The Terminator
 8. 8.
  No Time to Die
  Casino Royale
  И двата
 9. 9.
  The Wolf of Wall Street
  Passengers
  Lucy
 10. 10.
  The Great Gatsby
  Titanic
  И двата

Спирова С. | Црнобело

фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови со Џони Деп ќе познаете од една сцена? Ако Џони Деп е еден од вашите омилени актери, без проблем ќе го решите овој квиз...
Квиз: Погодете ги филмовите од детството по една сцена Дали се сеќавате на филмовите што беа хит пред повеќе од 20 години и го обележаа...
Квиз: Колку филмови од 2000-тите ќе познаете од една сцена? Gladiator, Mean Girls и No Country for Old Men се само дел од одличните филмови ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg