Квиз: Погодете го името на ликовите од популарните филмови

Го помните ли името на популарната хероина што ја глуми Анџелина Џоли во филмовите инспирирани од видеоиграта Tomb Raider или, пак, како се вика едниот од главните негативци во филмскиот серијал Star Wars?

kviz-pogodete-go-imeto-na-likovite-od-popularnite-filmovi-01.jpg

Сигурни сме дека сте ги изгледале, или барем сте слушнале за филмовите во овој квиз.

Но, дали ги помните, односно дали воопшто сте обрнале внимание на имињата на ликовите?

Во продолжение следат фотографии од ликови од десет популарни филмови, а вие треба да ги погодите нивните имиња.

Погодете го името на ликовите од популарните филмови
 1. 1. Како се вика овој лик?
  Нејтан Дрејк
  Рик О’Kонел
  Индијана Џонс
 2. 2. Како се вика овој лик?
  Елронд
  Гандалф
  Саруман
 3. 3. Како се вика овој лик?
  Мајкл Корлеоне
  Сони Корлеоне
  Вито Корлеоне
 4. 4. Како се вика овој лик?
  Џејмс Бонд
  Џек Бауер
  Џејсон Борн
 5. 5. Како се вика овој лик?
  Лук Скајвокер
  Дарт Вејдер
  Оби-Ван Кеноби
 6. 6. Како се вика овој лик?
  Барбоса
  Дејви Џонс
  Капетан Џек Спероу
 7. 7. Како се вика овој лик?
  Елен Рипли
  Лара Крофт
  Сара Конор
 8. 8. Како се вика овој лик?
  Тор
  Один
  Локи
 9. 9. Како се вика овој лик?
  Ханибал Лектор
  Патрик Бејтман
  Мајкл Мајерс
 10. 10. Како се вика овој лик?
  Бела Свон
  Кетнис Евердин
  Беатрис Прајор

Спирова С. | Црнобело

фото: IMDb, depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Ќе погодите ли 10 македонски филмови само според една сцена? Вистински Македонец не смее да не даде точен одговор на сите 10 прашања... Дали ...
Квиз за филмомани со моќ на забележување детали – пронајдете грешка во филмските сцени Дали забележувате грешки во филмските сцени? Овојпат ние ви ја тестираме оваа мо...
Квиз: Погодете ги филмовите од детството по една сцена Дали се сеќавате на филмовите што беа хит пред повеќе од 20 години и го обележаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg