Ретро квиз: Погодете ги имињата на ликовите од омилените цртани од детството

Се сеќавате ли како се вика најдобриот пријател на Сунѓерот Боб или забавниот змеј од Mulan?

retro-kviz-pogodete-gi-iminjata-na-likovite-od-omilenite-crtani-od-detstvoto-01.jpg

Ако сте дел од генерацијата милениумци, веројатно сте пораснале со цртаните филмови како Peter Pan и SpongeBob SquarePants.

Ако сте повозрасни, сигурно сте биле „присилени“ да ги гледате овие цртани со вашите деца.

Но, дали се сеќавате на имињата на ликовите?

Погодете ги имињата на ликовите од омилените цртани од детството
 1. 1. Како се вика змејот од Mulan?
  Шенг
  Мушу
  Чи-фу
 2. 2. Како се вика главниот негативец во The Little Mermaid?
  Урсула
  Ариел
  Мелоди
 3. 3. Како се вика негативецот во Peter Pan?
  Мајкл
  Џон
  Капетан Кука
 4. 4. Како се вика овој лик од Scooby-Doo, Where Are You?
  Фред
  Скрапи
  Шеги
 5. 5. Како се вика најдобриот пријател на сунѓерот Боб во SpongeBob SquarePants?
  Гери
  Планктон
  Патрик
 6. 6. Како се вика сестрата на Декстер во Dexter's Laboratory?
  Диди
  Лили
  Мими
 7. 7. Како се вика столарот којшто го направи Пинокио во Pinnochio?
  Џимини
  Џепето
  Фигаро
 8. 8. Кој е негативецот во 101 Dalmatians?
  Круела Девил
  Анита
  Пени
 9. 9. Како се вика мечката во The Jungle Book?
  Могли
  Шир Кан
  Балу
 10. 10. Како се вика овој лик од Foster's Home for Imaginary Friends?
  Едуардо
  Блу
  Мак

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ретро квиз: Колку филмови од 90-тите ќе познаете од една сцена? Дали се сеќавате на филмовите кои беа хит во 1990-тите? Дали мислите дека можете...
Квиз: Колку добро ги познавате цртаните од '90-тите? Дали сте љубител на цртани филмови? Колку често ги гледавте кога бевте деца? Зна...
Ретро квиз: Погодете ги имињата на ликовите од цртаните на Дизни Знаете ли како се вика слаткиот мачор во Pinnochio или злобните сестри во Cinder...
Ретро квиз: Погодете ги негативците од старите цртани на Дизни Се сеќавате ли на името на лошата вештерка во Sleeping Beauty? Дали го знаете им...
Квиз: Ќе ги познаете ли актерите од култните македонски филмови? Дали гледате македонски филмови? А, дали ги знаете имињата на најпопуларните акт...
Квиз: Колку турски серии ќе познаете од еден кадар? Дали сте од оние што посветено ги следат сите нови турски серии или, пак, поврем...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg