Квиз: 5 прашања кои точно ќе ги одговорат оние кои се добри со бројки


Квиз: 5 прашања кои точно ќе ги одговорат оние кои се добри со бројки

Ако пресметките не ви одат од рака и секогаш велите дека не сте добри со бројки, тогаш подобро воопшто и да не се обидувате.

kviz-5-prashanja-koi-tochno-kje-gi-odgovorat-onie-koi-se-dobri-so-brojki-01.jpg

Дали сте од оние кои секогаш први си прават пресметка во глава и кога станува збор за нешто со бројки, вие сте тој/таа што во друштвото се истакнува?

Ако бројките ви одат од рака, тогаш се очекува да одговорите точно на сите прашања на квизот, но и оние со високо IQ не смеат да разочараат.

Да провериме...

5 прашања кои точно ќе ги одговорат оние кои се добри со бројки
 1. 1.
  35
  45
  50
  55
 2. 2.
  22
  11
  20
  19
 3. 3.
  129
  108
  117
  126
 4. 4.
  7
  10
  16
  9
 5. 5.
  Профит од 10 денари.
  Профит од 20 денари.
  Профит од 30 денари.
  Загуба од 10 денари.
  Загуба од 20 денари.
  Загуба од 30 денари.

М. М. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Општи прашања од сите области – колку ќе одговорите точно? Дали ве интересираат историјата, музиката, хемијата и скоро секоја друга област?...
Квиз: Прашања од општа култура што треба да ги знае секој – колку ќе погодите? Нормално дека не можете да бидете експерт во секоја област, но постојат некои ра...
Квиз: Дали важите за човек со широки општи познавања во друштвото? Дали можете да се впуштите во разговор на разни теми кога сте во секое друштво и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg