Ретро музички квиз: Погодете ги хитовите на Врчак од само неколку стихови


Ретро музички квиз: Погодете ги хитовите на Врчак од само неколку стихови

Се сеќавате на „Лоша девојка“, „Во твоето срце“ или „Недопирлива“?

retro-muzichki-kviz-pogodete-gi-hitovite-na-vrchak-od-samo-nekolku-stihovi-01.jpg

Врчак важи за една од најголемите ѕвезди на македонската музичка сцена и не постои личност од Македонија која не знае барем една негова песна.

Хитовите на Врчак ја обележаа првата деценија од 2000-тите, а голем дел од нив си ги потпевнуваме и денес.

Музичарот неколкупати најавуваше дека ќе се врати на музичката сцена, а минатата година изјави дека можеме да очекува изненадување по пандемијата.

А, додека го чекаме неговиот камбек, проверете колку се сеќавате на неговите хитови.

Погодете ги хитовите на Врчак од само неколку стихови
 1. 1.
  И повторно сам
  Јас сум ист
 2. 2.
  Сликите стари
  Вештер
 3. 3.
  Снегулка
  Во твоето срце
 4. 4.
  Манастирски сон
  Марс напаѓа
 5. 5.
  Поп Перо
  Пази се од мене
 6. 6.
  Пред да заспијам
  Седмо небо
 7. 7.
  Вози ме
  Луда
 8. 8.
  Не сум таква
  Недопирлива
 9. 9.
  Ден по ден
  Лоша девојка
 10. 10.
  Заспана убавица
  Навлечен на тебе

Спирова С. | Црнобело / Фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Kолку добро се сеќавате на лектирите од втора година? Книгата е подарок кој можеме да го отвораме одново и одново. Сон којшто го држим...
Квиз: Колку ги помните лектирите и книгите за обработка од основно и средно? Дали ги читавте лектирите и книгите за обработка од основно и средно? Дали воопш...
Квиз: Одличните ученици не смеат да погрешат – ќе одговорите ли точно на 8 школски прашања? Дали бевте добар ученик и со внимание слушавте на часовите во основно и средно, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg