Учиме за Македонија: Кој е највисокиот планински врв во нашата држава?


Учиме за Македонија: Кој е највисокиот планински врв во нашата држава?

Во последните неколку години планинарењето во Македонија стана тренд. Поинтензивно од кога било се организираат планинарски тури и луѓето ги истражуваат нашите прекрасни планински предели. Дали и вие сте вљубеник во планинарењето?

uchime-za-makedonija-koj-e-najvisokiot-planinski-vrv-vo-nashata-drzhava-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Учиме за Македонија: Колку градови има во Македонија? Дали географијата ви е силна страна? Ги знаете ли најзначајните работи за Македо...
Учиме за Македонија: Колкава е површината на нашата држава? Располагате ли со географски податоци за нашата држава? Што мислите колкава е по...
Учиме за Македонија: Како се вика првиот албум на Тоше Проески? Кога ќе се спомене името на Тоше Проески сигурно на ум ви паѓаат огромен број пр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg