Учиме за Македонија: Како се вика првиот (детски) албум на Каролина Гочева?

Каролина Гочева дефинитивно е една од нашите легендарни пејачки... Но, како ја започна кариерата? Се сеќавате ли? 

uchime-za-makedonija-kako-se-vika-prviot-detski-album-na-karolina-gocheva-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз: Силјан штркот, Пепелашка – дали ги помните деталите од омилените бајки од детството? Се сеќавате како завршува оригиналната верзија на Малата сирена напишана од Ханс...
Квиз: Проверете го знаењето по природни науки – дали ги знаете најосновните работи? Се сеќавате каков полнеж има електронот? Се сеќавате каков полнеж има електро...
Квиз: Погодете ги авторите на лектирите и книгите за обработка од основно и средно Се сеќавате ли кој е авторот на забавната збирка раскази „Итар Пејо“? Дали знает...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg